Sök på valtorpsif.se

Stötta Valtorps IF

Samarbetspartners

Damträningsläger den 8-10 april till Vidablick.

Publicerad: 2011.04.04

På fredag är det dags för damträningsläger efter att betalat själva, sålt polkagrisar och sockar samt fått lite bidrag från annat håll. Här kommer packlistan.
Packlista till träningsläger 8-10 april!
                                         Sängkläder – påslakan, örngott, lakan/sovsäck.
                                         Fotbollsutrustning – skor, benskydd, sportbh, vattenflaska med mera.
                                         Kläder efter väder (några extra par sockar är att rekommendera vid nederbörd).
                                         Valfritt mellanmål/godis.
                                         Hygienartiklar – Schampo, balsam, tandborste, tandkräm, handduk med mera.
                                         Extra handduk till lördagsaktiviteten. Samt tofflor och penna/papper.

Vore roligt om någon tog med sin en kamera att fota helgen med,
samt att lite valfria sällskapsspel togs med.
 
På fredag, den 8 april, samlas vi lite innan 14.00 på parkeringen vid Shell. Vi packar in oss i bilarna enligt det förbestämda körschemat, och försöker att lämna stan så fort som möjligt. 16.00 ska vi vara färdighemmastadda, ombytta och redo för lägrets första träning. Sedan kommer dagarna och träningarna att flyta på enligt Ingvars schema, vilket vi kommer att bli bättre informerade om då vi befinner oss på plats. Väntad hemgång någon gång på söndag eftermiddag.
 
Ni som ska köra är Anneli J. med Cattis i egen bil och Ellen J. i egen bil. Caroline G, Ellen S, Erika J, Linda H, Ingvar B, Patrik L kör bil med passagerare och vem som åker med vem åter kommer vi med.
 
Se nu till att packa väl eftersom det blir trång och mysigt i bilarna, och glöm inte att packa med världens bästa Valle-humör!

September 2025

Ti On To Fr
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

Senaste resultaten

Senaste nytt